تبلیغات
حسابداری و کامپیوتر - راه‌اندازی اولین سامانه هوشمند مالیاتی تحت وب

حسابداری و کامپیوتر
 

اولین سامانه هوشمند مالیاتی تحت وب کشور با نام اختصاری «ساهوما» توسط موسسه حسابرسی آزمون پرداز راه‌اندازی شد.

عباس وفادار ، مدیرعامل موسسه حسابرسی آزمون پرداز با اعلام این خبر افزود : 
نسخه آزمایشی اولین سامانه هوشمند مالیاتی تحت وب از اوایل آبان ماه از طریق آدرس های اینترنتی    www.sahoma.org       www.sahoma.org    به طور رایگان در دسترس همگان قرار گرفته است . این نرم افزار توسط کارشناسان مالیاتی و فناوری اطلاعات موسسه حسابرسی آزمون پرداز طراحی شده و دربرگیرنده کلیه قوانین و مقررات مالیاتی از جمله قانون مالیات های مستقیم ، قانون مالیات بر ازرش افزوده ، سایر قوانین مرتبط ، آیین نامه های اجرایی ، آرای هیات های عمومی دیوان عدالت اداری ، بخشنامه ها و ضوابط اجرایی و آیین نامه های مربوط است . 
وفادار افزود : 
استخراج هوشمند روابط بین قوانین و مقررات ، ساختار درختی و جست و جوی پیشرفته ، کاربری هوشمند و آسان ، قابلیت استفاده از طریق کلیه دستگاه های هوشمند و قابلیت چاپ قوانین و مقررات انتخابی ، از ویژگی های منحصر به فرد این نرم افزار است . به گفته مدیر عامل موسسه حسابرسی آزمون پرداز ، مدت زمان اجرای این پروژه یکسال بوده و نسخه دوم این نرم افزار با قابلیت بیشتر و با گستره بیشتر قوانین و مقررات و نیز نسخه موبایل آن ، در مرحله طراحی است که در آینده ای نزدیک در دسترس همگان قرار خواهد گرفت .
وی با بیان این مطلب که این سامانه نیازمند توسعه ، به روزرسانی و نگهداری است ، ابراز امیدواری کرد دولت به ویژه سازمان امور مالیاتی از این پروژه حمایت کنند و تسهیلات لازم را برای ادامه کار فراهم نمایند . در ضمن موسسه حسابرسی آزمون پرداز از سال 1387 اقدام به انتشار کتاب مجموعه قوانین مالیاتی نیز کرده که ویرایش هفتم آن در سال جاری منتشر شده است .  این کتاب یکی از کتاب های مرجع در زمینه قوانین و مقررات مالیاتی کشور به شمار می رود .منبع :    یادداشت منتشر شده در روزنامه اقتصاد مورخ دوشنبه 13 آبان ماه 1392ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 آبان 1392 توسط مسعود میرزالو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک