تبلیغات
حسابداری و کامپیوتر - بیمه‌ی سهام در راه است

حسابداری و کامپیوتر
 

مدیرعامل بیمه‌ی ایران از طراحی بیمه‌ی سهام خبر داد؛ و گفت: در صورت تصویب و اجرای این طرح سهام‌داران در سرمایه‌گذاری‌های خود با ریسک کم‌تری روبرو خواهند بود.

به گزارش شبکه‌ی اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) به نقل از واحد مرکزی خبر، این مقام مسئول گفت: این طرح در کنار طرح‌های دیگر بیمه‌ای به بیمه‌ی مرکزی پیشنهاد شده است.
وی افزود: هنگامی که سهام‌داران با افزایش صف فروش و افت قیمت‌ها روبرو می‌شوند و هم‌زمان به تامین نقدینگی نیاز دارند، اگر در این شرایط سهام خود را بفروشند با زیان روبرو خواهند شد. ولی چنان چه از خدمات بیمه‌ای سهام بهره‌مند باشند؛ برای تامین پول مورد نیاز خود وادار نمی‌شوند هنگام افزایش عرضه‌ی سهام دارایی‌های بورسی خود را بفروشند و می‌توانند منابع مالی مورد نیاز خود را از بانک‌ها تامین کنند. در واقع، با این راه‌کار از ضرر و زیان احتمالی آنان جلوگیری خواهد شد.
وی با بیان این که باید به سوی مردم محور کردن خدمات صنعت بیمه حرکت کنیم تا ضریب نفوذ بیمه افزایش یابد؛ گفت: بازار سرمایه هم فرصت خوبی برای ارائه‌ی خدمات گوناگون بیمه‌ای است.
مدیرعامل بیمه‌ی ایران از ارائه‌ی بیمه‌نامه‌های عمر بر اساس سبد ارزی خبر داد؛ و گفت: این طرح هم برای جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌ها ارائه شده است.
وی افزود: کاهش ارزش پول موجب می‌شود تا مردم رغبت کم‌تری به خرید این بیمه‌نامه‌ها داشته باشند. از این رو، برای بیمه‌های عمر سبد ارزی در نظر گرفته شده است تا اگر قیمت یک یا دو ارز کاهش یافت بیمه‌گذاری در طرح بیمه‌ی عمر با کاهش ارزش پول روبرو نشوند.

منبع :     سایت انجمن حسابداران خبره ایران     
مورخ :   14 اردیبهشت ماه 1392


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 اردیبهشت 1392 توسط مسعود میرزالو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک