تبلیغات
حسابداری و کامپیوتر - رد کلیات بودجه 92 در کمیسیون تلفیق

حسابداری و کامپیوتر
 

کلیات لایحه بودجه سال 92 کل کشور عصر دیروز در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی رد شد.

هادی قوامی در گفت‌وگو با «ایسنا»، با بیان این خبر گفت: در جلسه دیروز و بعد از استماع گزارش دیوان محاسبات مخالفان و موافقان کلیات لایحه بودجه، پس از رای‌گیری 22 نفر موافق و 22 نفر مخالف لایحه بودجه 92 بودند؛ با توجه به اینکه برای تصویب لایحه بودجه نصف به علاوه یک لازم است، کلیات لایحه در کمیسیون به تصویب نرسید.

نایب رییس کمیسیون مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین لازم است کلیات لایحه یک بار دیگر در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای رای‌گیری مطرح شود و اگر کلیات آن در صحن علنی رای آورد دوباره در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شود، در غیر این ‌صورت لایحه به دولت برمی‌گردد و دولت باید لایحه بودجه را اصلاح و به مجلس تقدیم کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بر فرض اینکه لایحه بودجه در صحن علنی رای نیاورد، اگر دولت بتواند اصلاح آن را تا پایان خردادماه تقدیم مجلس کند، نیازی به تصویب مجدد بودجه چند دوازدهم نیست؛ اما اگر این کار صورت نگیرد، باید برای بودجه چنددوازدهم نیز تصمیم‌گیری شود.
این در حالی بود كه سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 92 صبح روز گذشته هم از احتمال ارجاع لایحه بودجه به دولت خبر داده و اعلام کرده بود: به دلیل مغایرت‌های فراوان لایحه بودجه با اسناد بالادستی و قانون برنامه، فضای سنگینی در کمیسیون تلفیق برای تصویب کلیات بودجه وجود دارد. جعفر قادری صبح روز گذشته در نشست خبری گفت: فضای سنگینی در کمیسیون تلفیق به دلیل مغایرت‌ها با قانون برنامه 5 ساله توسعه و اسناد بالا دستی و همچنین پیش‌بینی برای فاز دوم هدفمندی و مجوزهای غیرقانونی وجود دارد. وی همچنین گفته بود: این فضای سنگین کار تصویب کلیات بودجه را در کمیسیون با مشکل مواجه می‌کند و شرایط دولت را برای تصویب کلیات سخت کرده است.
قادری تصریح كرده بود: حتی اگر کلیات لایحه بودجه تصویب شود حتما تغییرات عظیم و گسترده‌ای در اعداد و ارقام خواهیم داشت. قادری همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، تصریح کرد: نمایندگان در خصوص نرخ ارز در بودجه موافق نرخ مبادله‌ای هستند.
وی نرخ ارز در بودجه را حدود 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد و گفت: نرخ ارز در بودجه نزدیک به نرخ مبادله‌ای خواهد بود و به سوی تک‌نرخی شدن آن پیش خواهیم رفت. همچنین محمدعلی عبدالله‌زاده عضو كمیسیون تلفیق نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، تكیه لایحه بودجه بر درآمدهای نفتی، تلاش دولت برای اجرای كامل قانون هدفمندی یارانه‌ها، نگاه انقباضی به بودجه تولیدات و چندنرخی بودن قیمت ارز را از علل مهم رد كلیات بودجه خواند. 


منبع :     روزنامه دنیای اقتصاد         مورخ  :  پنجشنبه  22 فروردین 1392


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 22 فروردین 1392 توسط مسعود میرزالو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک