تبلیغات
حسابداری و کامپیوتر - طریقه دسترسی به رمزکارت های بانکی (اینفوگرافیک)

حسابداری و کامپیوتر
 


علمولوژیسهل انگاری مردم  در مورد انتخاب رمزی مناسب برای رایانه ها یا کارت های بانکی امری عادی است. اینجا باید تاکید کنم که ما رمزهای مناسبی برای خود انتخاب نمی کنیم.
تصویری که می بینید این یافته را با در نظر گرفتن تمام رمزها و ترسیم تعداد به کارگیری آنها پیش چشم ما گذاشته است. برای اینکار مجموعه ای از ۳٫۴۰۰٫۰۰۰ ترکیب شماره های رمزی استفاده شده است. دو رقم اول  خط افقی و دو رقم دوم  خط عمودی  هستند. خط زردی که ضربدری بیرون زده است تعداد استفاده رمزهای ۱۱۱۱ و ۲۲۲۲ را نشان می دهد. این داده های پردازش شده براساس رمزهای لو رفته توسط رایانه استخراج شده است. در این تصویر یافته های جالبی را می توان دید:

- شما می توانید ۱۰ درصد رمزهای تصادفی را با تایپ کردن ۱۲۳۴ باز کنید. علاوه بر ۱۲۳۴ با تایپ ۰۰۰۰ و ۱۱۱۱ بیست درصد رمزها قابل باز شدن هستند.

- ۲۶٫۸۳ درصد از رمزها با به کار بردن بیست  ترکیب اول قابل شکستن هستند و اگر تصادفی انتخاب شده باشند ۰٫۲ درصد رمزها را نشان می دهد.

- ایمن ترین کد رمز ۸۰۶۸ می باشد که از بین سه میلیون و چهارصد هزار رمز تنها ۲۵ بار استفاده شده است.

- ارقام سالهای تولد زیاد مورد استفاده قرار گرفتند.۱۹۰۰، ۱۹۸۶، ۱۹۶۰ و ۱۹۹۱ بسیار محبوبند. رمزهای سالهای انتهائی قرن بیستم هم طرفدار زیاد دارد.

- ۱۷٫۸ درصد از رمزها مزدوجند مانند ۷۸۷۸ و۸۱۸۱

- عدد ۲۵۸۰ تصادفی به نظر می رسد ولی رده ۲۲ را در جدول داراست .می دانید چرا؟چون که ستون میانی صفحه شماره گیری  تلفن همراه است!ادامه مطلب

طبقه بندی: بانک و بانکداری،  کامپیوتر، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 مهر 1391 توسط مسعود میرزالو
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک